blog image
Yaşlanıyoruz!

Hayat koşuşturması içerisinde günlerin ve zamanın nasıl geçtiğinin bazen farkına varamıyoruz…Günler hızla geçerken yaşımız büyüdüğü gibi gençliğimiz ve hücrelerimizin kendini yenileme hızları da aynı oranla düşmeye devam ediyor.Cildimiz ve bedenimizin daha uzun süre canlı ve dikkat çekici özelliklerini koruması için neler yapabiliriz? Hadi geli birlikte bir göz atalım. Vücudumuzun %50’sini oluşturan suyun tabi ki yaşlanma karşıtı etkisini artık tüm tıp bilimi kabul ediyor ve günlük yaşantımızda su tüketiminin kg başına 30 ml olması gerektiği uzman görüşlerinden sadece biri. Ek olarak sıralayacağım besinler yaşlanma karşıtı olarak hücre yenilenme hızına etkisi ortaya konulmuş besinler.

Gül Yağı

Cildi kirden, yağdan arındırır , Ciltte oluşan güneş ve gebelik lekelerinin görünümünü hafifletir. Doğal makyaj temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz. Cildi canlandırır, gençlik kazandırır. Alerjik cilt sorunları, egzama ve açık yaralarda tedavi edici rolü vardır. Antiseptik özelliğinden dolayı mikropları öldürmekte etkilidir. Ciltte her hangi bir sebeple oluşan kızarıklıkları hafifletir.

Ölmez Otu Yağı

Cil­din ko­la­jen üre­ti­mi­ni 6 ka­ta ka­dar ar­tı­ran bit­ki­nin öl­mez otu ebe­di çi­çek ola­rak ta­nı­nır: ko­pa­rıl­dık­tan son­ra bi­le as­la sol­maz. Harika esan­si­yel ya­ğı eş­siz yaş­lan­ma kar­şı­tı özel­lik­le­re sa­hip ak­tif mo­le­kül­ler açı­sın­dan zen­gin­dir.

Limon Çiçeği yağı

Yüksek miktarda C vitamini içeriğiyle cildimizde ki oluşacak kırışıkların en büyük düşmanı ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi olmalıdır.

Cildin en büyük ihtiyacı su iken vücutta bunu tutabilen bir şeyler yapmak gerekiyor. Ama ne? Buradaki cevap ise çok basit! Ağırlığının 1000 katı kadar suyu cilde hapsederek nem desteği sağlayan Gül yağı, Ölmez otu yağı ve Limon Çiçeği yağı içeren bir Serum kullanmak! Zahika Gençleştirici serum ise tüm bu ihtiyaca destek olabilir. Sadece Gül yağı değil aynı zamanda cildin en etkin besin kaynağı Ölmez otu yağı ve Limon çiçeği yağı ile canlı, pürüzsüz, ipeksi ve kırışıklıklara karşı dirençli bir cilt gece uyumadan önce düzenli olarak kullanacağınız Zahika Yenileyici Gençlik serumu ile sizi bekliyor!