blog image
Lekeler

Her kadın şüphesiz pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmayı istiyor. Duru ve aydınlık görünen bir cilt için pek çok bakım yöntemini deniyor, harcama yapmaktan kaçınmıyor. Peki, aydınlık, canlı, tek ton, lekesiz, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümü gerçek olabilir mi? Cevabı EVET.

Öncelikle sorunun kökenine inip, cildin pürüzsüz görünmesini engelleyen cilt lekelerine bakmak gerekiyor. Cilt lekeleri kadınların en büyük kâbusu… Zamanında alınmayan önlemler yaş almaya bağlı problemin temelini oluşturuyor. Peki, nedir cilt lekesi, nasıl oluşur ve nasıl giderilir?

Cilt lekeleri neden olur?

Cilt lekeleri; ton eşitsizlikleri, aşırı güneşlenmeye bağlı oluşan çil ve koyu benekler, doğum ve sonrasında hormonlara bağlı cilt lekeleri veya kararmaları, yaşlanmaya bağlı leke problemleri, çevresel faktörlere bağlı lekeler, ergenlik döneminde yaşanan sebum fazlalığı ve oluşan gözeneklere doğru bakımın yapılmaması, yanlış makyaj ürünleri kullanımı gibi pek çok sebeple oluşabiliyor. Erken dönemde önlem alınmadığı takdirde cilt lekeleri problem halini alıyor.

Kadınların en büyük kâbusuna dönüşen cilt lekeleri temelde cildi doğru nemlendirmemekten ve çevresel faktörlerle cilt arasında bariyer görevi görecek ürünü kullanmamaktan oluşuyor. Yaşın ihtiyacı olan doğru nemlendirme, güneş ışınlarından ve mavi ışınlardan korunma, beslenme düzeni, doğru makyaj ürünü kullanma ve hormonsal değişimleri doğru yönetebilme cildin lekelenmemesi için önemli. Peki, oluşan cilt lekeleri nasıl giderilir?

Cilt lekeleri nasıl giderilir?

Cilt lekeleri oluştuktan sonra acil bakım planı uygulamak en doğru başlangıç oluyor. Cilt lekelerinde görünümün azaltılması için, öncelikle doğru nemlendirici özelliğe sahip dermokozmetik ürün tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle leke karşıtı bakım serumu ve sabunu düzenli kullanımda etkili sonuç veriyor. Cilt lekeleri için Gül yağı , Limon çiçeği yağı ve Ölmez otu yağı leke giderici etki yaratıyor.

Cilt lekelerini gözle görülür düzeyde azaltacak tüm üretim sertifikalarına sahip ve uygun fiyat ile alınabilecek ürünler araştırıldığında yabancı markalardan daha etkili ve daha uygun fiyat ile sunulan, Zahika leke serumu kullanıcılarında olumlu etkiler yarattığı görülüyor. Özellikle ürünün içeriğinde Gül yağı ve Ölmez otu yağı yoğun miktarda kullanılarak formülize edildiği için ilk kullanımdan itibaren cilt lekelerini hedef alıyor.

Dünyada en iyi ve etkili yağ olarak bilinen gül yağını içinde barındıran Zahika leke serumunu kullanan kadınlar cilt lekelerinde azalma ve ışıltılı bir görünüm yaşıyor. Bunda ürünün kullanıcısının problemini hedef alması yatıyor.

Zahika Leke Serumu ; güneş, hamilelik, hormonsal değişimler ve sivilcelenme gibi pek çok faktöre bağlı ciltte oluşabilecek lekeleri önleyerek ten rengi uyumsuzluklarına engel olacak aktif bileşenleri ile cilt tonunuzda eşitleyici etki yaratıyor. Burada lekeyi hedef alan açıcı özellikte 3 yağ öner çıkıyor . Gül yağı , Limon çiçeği yağı ve Ölmez otu yağı . Zahika leke Serum'unda bu 3 yağ yoğun miktarda bulunuyor.

Zahika Leke Serumu'nun diğer etkisi içeriğindeki taşıyıcı yağ sayesinde iyi bir nemlendirici olması. Cildi nemlendirmek denildiğinde sadece yaşlılığı önlemek ya da kuruluğu engellemek demek akla geliyor fakat nemli cilt özellikle gündüz saatlerinde anti-pollution dediğimiz çevresel ve zararlı olabilecek faktörlere karşı da koruma sağlıyor. Yoğun C vitamini ile Zahika Leke Serumu cilt üzerinde yoğun bakım etkisi yaratırken, tek ton cilt deneyimi vaat ediyor. Leke Serumu , C vitaminli içeriği ile renk eşitsizliklerini dengele. Düzenli olarak kullanımda etkili sonuçlar sunan Zahika leke Serumu , yoğun nem desteği ile de cildi koruma altına alıyor.

Yaş almayla birlikte ciltte meydana gelen tek değişim kırışıklıklar olmuyor. Yıllarca güneşe maruz kalan cilt sonrasında ortaya çıkan lekelenmeler ile baş etmeye çalışıyor. İlerleyen yaşla birlikte cilt lekesi daha inatçı ve kalıcı hale bürünebiliyor. Özellikle 30’lu yaşlar itibariyle cildi kontrol altına almaya başlamak oldukça önem taşıyor. Cilde ihtiyacı olan nemi sunmak, güneşten her mevsim korumak ve cildi beslemek gerekiyor. Zahika Leke Serumu , yaşlanmaya bağlı lekelerin oluşumunu da önlüyor. Canlı ve iyi görünen cildin ilk ihtiyacı olan nemi Gül yağı ve diğer yağların desteği ile karşılıyor. Cildin güneş ve çevresel faktörlere bağlı lekelerini C vitamini ile ışıltılı hale getiriyor.

Zahika Leke Serumu ile düzenli kullanımda sonuç; lekesiz, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümü oluyor.

Leke önlemede dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İnatçı cilt problemlerinin en başında şüphesiz ki cilt lekeleri yer alıyor. Doğum ve hormonsal değişiklik dönemlerine güneşin etkileri de eklendiğinde ciltteki lekelenmeler kaçınılmaz oluyor. Hatta önlem alınmadığı takdirde lekeler daha da koyu hale geliyor. İşte bu hormonsal değişim dönemlerinde lekelenmeleri önlemek amacıyla Zahika Leke Serumu ve Zahika Leke Sabununu düzenli olarak kullanmak gerekiyor.

Cildi her zaman nemli tutmak, cilt ile oluşabilecek lekeler arasında bariyer oluşturmak Zahika Leke Serumu ile mümkün. Zahika Leke Serumu düzenli kullanımda etkili sonuç sunuyor. Bilinmesi gereken en önemli nokta dermokozmetik ürünlerde leke karşıtı serumun “düzenli kullanılması” gerekiyor. Hiçbir dermokozmetik ürün ilaç değil ve kısa sürede etki beklenmiyor. Dermokozmetik serumlar, düzenli kullanımda etkinin devamlılığını sağlıyor fakat ürün bırakıldığında, lekelenmeye neden olan faktörler devam ediyorsa veya yeniden mevcut oluyorsa ciltte yeniden lekelenmeler oluşuyor. Bu bilinçle leke serumu kullanmayı ve leke önleyici bakımı yapmayı rutin bir yaşam tarzına dönüştürmek gerekiyor.